Prečo povieme veľa vinárom nie?

Kvalita a pôvod vína sú častými témami medzi podporovateľmi tohto vznešeného nápoja. Na Slovensku sa toho o poctivosti a kvalite vína rozpráva mnoho.

23.09.2022 | Admin

Odpoveď je jednoduchá, lebo sme povedali Áno kvalite a poctivému pôvodu. Kvalitná služba a Slovenský pôvod vín, toto sú 2 faktory, na ktorých sme sa už v počiatku rozhodli stavať Bakus klub.

Počúvame o nej na každom rohu, no bohužiaľ neskrýva sa v každom regáli!

Kvalita a pôvod vína sú častými témami medzi podporovateľmi tohto vznešeného nápoja. Na Slovensku sa toho o poctivosti a kvalite vína rozpráva mnoho. No, keď sa následne pozrieme na ponuku mnohých vinoték, prídeme na to, že na kvalitu sa hrá mnoho vín, ktoré ju v pohári následne nedokážu obhájiť.

Neznámy pôvod je jasným problémom

Kontroverzná téma ohľadom pôvodu slovenských vín by si zaslúžila vlastný článok. Avšak našim cieľom nie je víriť emócie, a práve preto necháme každého nech si spraví svoj názor. My v Bakus Klub sme si na základe stretnutí s odborníkmi, výrobcami a someliérmi svoj názor už spravili a na základe tohto názoru sme postavili aj portfólio vín v našej ponuke.

Sklamanie v pohári, alebo ako si pokaziť príjemné chvíle.

Opakované sklamanie najmä u ľudí, ktorí sa o vína začínajú čerstvo zaujímať je často dôvodom odbočenia od túžby spoznávať nápoj, ktorý dokáže byť ozajstným majstrovským dielom. Samozrejme takéto vinárske dielo môže vzniknúť, len ak za ním stoja ľudia, ktorí sú oddaní jeho tvorbe a sú vždy rozhodnutí postaviť kvalitu na prvú pozíciu. A presne toto sú hodnoty, ktoré sú nám v Bakus klub blízke a zdieľame ich s našimi dodávateľmi. Rozhodnutie predávať len vína, za ktoré môže dať človek spokojne ruku do ohňa bolo pre nás jasné od prvých stretnutí pri plánovaní projektu. Nechceme predávať všetko a nechceme predávať ani najviac. Chceme predávať kvalitu a tým byť jedineční. Predsa v konečnom dôsledku aj my sami sme pravidelnými konzumentmi vín z našej ponuky. A práve pre tieto hodnoty povieme mnohým vinárom nie!

Dobré vína patria do regálov v hypermarketoch!

Ako to zvykne byť v škole, dobré je za 3 a presne toto je problém. Treba si povedať pravdu! A tá je nekomprosmisná - človek by sa nemal tešiť, že sa mu podarilo natrafiť na dobré víno. Dobré víno by malo byť samozrejmosťou. A hlave to zlé by nemalo byť vôbec. K nám do Bakus Klub patria len vína výnimočné. Vína, ktoré svojou oku lahodiacou farbou, lákavou vôňou a podmanivou chuťou dokážu vyčariť úsmev na tvári každému, kto ich ochutná.

Ako sme postupovali pri výbere?

Výber vín do nášho portfólia nebol ľahký. Veľa času nám zabralo zhromažďovanie informácií, degustovanie a konzultácie s odborníkmi v oblasti vína. Rady od výrobcov, ako aj od someliérov nám objasnili veľa otázok týkajúcich sa vína, a práve vďaka ich pomoci sme sa dokázali v tejto téme zorientovať natoľko, že vám dnes môžeme s maximálnou vážnosťou predstaviť naše portfólio vín. Išlo o dlhý proces, no výsledok stojí za to. Dnes sme spokojní, lebo máme naše portfólio plné vín výnimočnej kvality, poctivého pôvodu a od producentov, ktorí si právom hovoria vinári.

Takže ste našli už všetky vínne podklady?

Mnohí by si mysleli, že už máme po práci, no práve opak je pravdou. Na víne je krásne to, že ho je možné neustále objavovať, spoznávať nových výrobcov, nové oblasti a samozrejme rozdielne ročníky. Jedno musíme priznať - tešíme sa na tú nekonečnú vínnu cestu, ktorá sa pred nami rozprestiera. Vzdelanie v tejto oblasti nikdy nekončí, a práve preto existuje Bakus Klub, ktorý sa môže stať aj vaším sprievodcom v nekonečnom svete vína. To, ako celý proces funguje sa dočítate v článku: Osobný someliér v telefóne - služba, ktorú na Slovensku pozná málokto.

Diskusia

Žiadne komentáre
Pridať